IT auditor

2018. július 16., hétfő 13:16

Pozíció célja:

A nemzetközi audit normák és az ezzel összhangban kialakított audit metodológia alapján átfogó vizsgálatok önálló elvégzése
Módszeres és szabályozott eljárással a kockázatkezelési, a kontroll és az irányítási folyamatok hatékonyságának - és ez által a szervezeti célok megvalósításának - független és objektív értékelése és javítása

Képzettségek/Elvárások:

  • Egyetemi vagy főiskolai végzettség (közgazdasági és/vagy pénzügyi és/vagy műszaki)
  • Releváns belső ellenőrzési és/vagy könyvvizsgálói tapasztalat (Big4 tapasztalat előnyt jelent)
  • Magyar nyelv anyanyelvi szintű ismerete és kommunikációképes angol nyelvtudás
  • Releváns jogszabályi előírások és Felügyeleti elvárások megértése
  • Szakmai képesítés előnyt jelent (ISACA, ISO vagy ISC2)

Feladatok:

  • Átfogó és alapos megismerése a kijelölt IT területnek
  • Folyamatok felmérése, a kulcs kockázatok és kontrollok beazonosítása
  • Aktív részvétel a Belső ellenőrzés éves kockázati felmérésében és tervezésében
  • A vizsgálatok tervezése, beleértve az ütemezést, hatókör kialakítását, erőforrás kezelést
  • A vizsgálatban érintett területekkel kapcsolattartás, koordináció
  • Az ellenőrzési program összeállítása, az abban meghatározott feladatok hatékony és határidőre történő végrehajtása
  • Lehetséges problémák és kontroll hiányosságok beazonosítása, valamint a gyökér okok felismerése
  • Feltárt hiányosságok időben történő eszkalálása
  • Gyakorlatias és konstruktív javaslatok nyújtása
  • Annak biztosítása, hogy a feltárt hiányosságok javítására megfelelő javaslatot állít össze az üzleti terület
  • Tiszta, tömör és minőségi dokumentáció előállítása rövid idő alatt
  • Audit riportok és audit megállapítások megfogalmazása, prezentációk elkészítése és prezentálása a felső vezetés felé
  • Az audit megállapítások utólagos nyomon követése és a lezárások ellenőrzése
  • Szakmai szkepticizmus, megalapozott és objektív véleményalkotás, valamint a Belső ellenőrzés álláspontjának szilárd képviselése

Készségek/Előnyt jelent:

  • Összetett folyamatok átlátása és az üzleti megoldások hiányosságainak felismerése
  • Önálló és csapatban történő munkavégzés
  • Kiváló szóbeli és írásbeli kommunikációs, prezentációs képesség
  • Professzionális kapcsolattartás az üzleti terület képviselőivel és pozitív változások elősegítése a szervezetben
  • Javaslatok megfogalmazása és elfogadtatása az üzleti terület képviselőivel

Link: https://karrier.karrier-budapestbank.hu/DataCenter/Registration/Position/2446

További információk

  • Hirdetés feladója: Budapest Bank
  • Kontakt: -
  • Telefonszám: -
  • E-mail: -
Megjelent: 33 alkalommal
Értékelés:
(0 szavazat)
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Álláslehetőségek